Receptioner - Gourmet Import S.R.L.

Jobul a expirat in 16-05-2017

Joburi similare...

Postat Ieri
Oradea
Salveaza job
Postat Astazi
Europe
Worldwide
Worldwide
Locatia: Sinaia
Tipul jobului: Full Time
Categorii: Front Office
Postat: 18.04.2017
Expira: 16.05.2017

Candidatul ideal

Canditatul ideal are abilitati excelente de comunicare, este sociabil, amabil si orientat catre client; da dovada de seriozitate si profesionalism, de initiativa, ambitie si rabdare.

Experienta in domeniu si cunoasterea avansata a limbii engleze sunt criterii eliminatorii in procesul de selectie.  Cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala (nivel de conversatie) reprezinta un avantaj.

Cerinte:

  • Aspect fizic placut, ingrijit, persoana dinamica;
  • Capacitatea de a lucra in echipa, dar si independent;
  • Persoana organizata, responsabila;
  • Flexibilitate, atentie la detalii;
  • Cunostiinte operare PC  - pachetul Office (excel, word);
  • Cunostinte de operare in programele de rezervari hoteliere
  • Disponibilitate pentru ture de noapte;
  • Abilitati de up-selling

Descrierea jobului:

  • Primirea calduroasa si cazarea clientilor
  • Activitati specifice receptiei:check-in/check-out, cu respectarea prevederilor legale;
  • Furnizarea de informatii clientilor privind natura serviciilor oferite de hotel, precum si efectuarea de rezervari in contul acestora;
  • Asistarea clientilor pe toata durata sejurului
  • Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate
  • Incasare si facturare clienti;
  • Corespondenta cu clientii;
  • Promovarea serviciilor/produselor Hotelului si a facilitatilor oferite
  • Medierea prompta si discreta a eventualeleor nemultumiri sau reclamatii ale clientilor
  • Raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii

Beneficii:

Se ofera pachet salarial deosebit

Cazare si o masa pe zi, in mod gratuit.

Mod de lucru placut

Training de inductie; training la locul de munca; training - dezvoltare de abilitati specifice

Descrierea companiei

Hotel in Top Tripadvisor, localizat pe Valea Prahovei,

Locatie tip boutique ce poate fi găsita într-o zonă liniștită, în munții Bucegi, deasupra stațiunii Sinaia.
Oferă vedere panoramică, un centru spa și un acces ușor la pârtiile de schi si alte atractii montane si de vizitare.

CRITERII DE SELECȚIE

  • Cunostințe avansate de limba engleza
  • Minim 2 ani experiență în Turism / Hotel staff

  Alerte de email