Personal hotelier Grand Hotel Continental 5* - Grand Hotel Continental

Jobul a expirat in 28-04-2017

Joburi similare...

Postat Ieri
Frankfurt am Main
Salveaza job
Postat Ieri
Hamburg
Postat Ieri
Heilsbronn
Postat Ieri
Berlin
Locatia: Bucuresti
Tipul jobului: Full Time
Contact: cariere@continentalhotels.ro
Postat: 31.03.2017
Expira: 28.04.2017

Doresti sa te dezvolti profesional intr-o companie aflata in plina dezvoltare intr-un mediu provocator si profesional si sa cresti impreuna cu compania?

Profilul tau personal corespunde cerintelor de mai jos?

Profilul candidatului ideal:

Foarte bune abilitati de comunicare si prezenta agreabila

Abilitati de a relationare cu oameni, lucru in echipa.

Abilitati de organizare, orientare catre rezultate.

Personalitate deschisa, valori stabile.

Dornic sa invete lucruri noi.

Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. cu initiativa, optimist.

Descrierea jobului:

BUCATAR / AJUTOR BUCATAR : Respecta retetarul, gramajele si procesului tehnologic in prepararea produselor; Raspunde de calitatea si aspectul produsului final destinat sevirii catre consumator; Raspunde de respectarea normelor sanitare.

OSPATAR / AJUTOR OSPATAR : Intampina clientii, colaboreaza cu celelalte departamente ale hotelului pentru asigurarea unei atmosfere calde si primitoare; Participa in realizarea etapelor de servire: pregatirea si aranjarea bufetului cu inventarul respectiv, transportul veselei, tacamurilor, paharelor, ambalajelor, debarasarea meselor si mentinerea curateniei acestora avand drept scop final satisfactia clientului; Raspunde de respectarea normelor sanitare.

PERSONAL CURATENIE : Personal necalificat/calificat pentru curatenie spatii publice si Cameriste.

Descrierea companiei:

Continental Hotels are o traditie de peste 25 de ani pe piata turistica din Romania. Inca de la inceput obiectivele companiei au avut in vedere furnizarea de servicii hoteliere pentru segmentul turismului de afaceri.

In prezent Continental Hotels este cel mai mare lant hotelier romanesc ce acopera piata de lux, business si economy, oferind, in acelasi timp, o gama completa de servicii si pentru segmentul MICE. Portofoliul Continental Hotels cuprinde urmatoarele branduri proprii:

Grand Hotel Continental (*****), Continental Forum(****), Continental(***), Hello Hotels(**), Concerto Restaurant, Balkan Bistro, Mondo Restaurant, Victoria Club , Tekaffe,

Prin contractul de management cu grupul Accor, Continental Hotels detine si 4 hoteluri Ibis in Romania. Orasele in care Continental Hotels este prezent sunt: Bucuresti, Arad, Oradea, Sibiu, Constanta, Tirgu Mures, Drobeta Turnu Severin si Suceava, totalizand peste 1860 de camere.

Tipul jobului: Cu normă întreagă

Detalii companie

Grand Hotel Continental

  Alerte de email